ISC Praha - Speed Skating Team

Reportáže

Příspěvky

Českomoravský pohár (28.5.2011, Napajedla)

 REPORTÁŽ  Jestliže seriál LifeInLine odstartoval již počátkem května prvním závodem v Hradci Králové, druhý z domácím podniků, Českomoravský pohár, byl odstartován právě o uplynulém víkendu v Napajedlech na Moravě. I když termín prvního závodu sezóny byl vybírán se zvláštní pečlivostí pod dozorem zkušených odborníků z  Českého meterologického ústavu, chybička se vloudila a stalo se přesně to, co si nikdo (snad kromě prodejců okapového vybavení)  nepřál – od rána lilo jako z konve.

 

London Inline Marathon (22.5.2011, Anglie)

 REPORTÁŽ  Jako běžec jsem se rozhodl zaběhnout si alespoň jeden exotický maraton ročně. Jako bruslař jsem ještě něco podobného nezkoušel, nějak nebyla příležitost a tak největší exotika co jsem kdy jel byl maraton ve Vicenze (kde jsem navíc zabloudil). Bruslařských závodů na rozdíl od těch běžeckých po světě zase není tolik a za exotiku se dá považovat cokoliv, co je mimo střední Evropu, takže takovým „exotickým“ inline maratonem klidně může být i závod ve Velké Británii!

 

Otrokovický Inline Pohár (21.5.2011)

 

oip.jpg REPORTÁŽ  V 1. kole letošního ročníku OIP náš klub reprezentovali Eva, Daniela, Jarda a David. Eva i Daniela startovaly ve svých kategoriích, ale David s Jardou se dobrovolně vzdali pohodového klouzání v rámci svých věkových kategorií (M-30 a M-40). Asi si chtěli trochu zazávodit a tak se statečně postavili na start hlavní mužské kategorie. Tam je jako největší výzva čekala bodovačka na 10 km, která se jela jako druhá disciplína dne.

 

European Masters (15.5. 2011, Německo, 2. část)

 REPORTÁŽ  Neděle, 15.5.2011, den závodu European Masters. Budíček byl stanoven na 7:00, já jsem vstal raději v 6:45. Spalo se dobře, jen k ránu jsem začal trochu kašlat, s tím se ale dá v pohodě jet. V 7:00 vstal Martin, pak i Pavel a začala závěrečná příprava na závod. Náš odjezd z hostelu byl stanoven na 8:00 přesně a jak Martin podotkl „co dělá skupina 1 nás nezajímá, ať si jdou třeba pěšky“, tak přísný režim to byl. Posnídali jsme, pustili si trochu bojovných písní (Pavlův oblíbený Survivor, škoda že nebyl čas pustit si celého Rockyho) a v 7:57 jsme vyrazili – Martin byl jistě spokojen, že jsme vše zvládli ještě před limitem.

 

European Masters (15.5. 2011, Německo, 1. část)

 REPORTÁŽ  Pro někoho jeden z vrcholů sezóny nebo zážitek na celý život, pro ostatní pak příjemný výlet s přáteli do oblasti severního Německa – tak by se dal ve stručnosti popsat závod European Masters v německém Dampu. Myslím že po návratu zpět do vlasti se většině výpravy vybaví zejména ten příjemný výlet, ale zatím nepředbíhejme a začněme pěkně od začátku ...

 

6. Cottbuser Inlineskate Halbmarathon (8.5.2011, Německo)

 REPORTÁŽ  První květnový víkend nebyla nabídka závodů až tak pestrá jak by mohla být a tak jediným závodem který přicházel v úvahu byl půlmaraton v neměcké Chotěbuzi. Chotěbuz velmi dobře znám, resp. místní nemocnici Carl-Thiem Klinikum, kterou jsem při minulých závodech v Burgu úspěšně několikrát navštívil. I Jardovi s Martinem se závod zamlouval (Chotěbuz není daleko) a navíc jsme všichni usoudili že není lepší otestování formy než kvalitně obsazený závod u našich západních sousedů a nic na tom nemůže měnit ani fakt, že jsme k našim západním sousedům jeli na sever. Jednalo se zároveň o poslední ostrou přípravu před nadcházejícím Mistrovství  Evropy veteránů, které nás čeká příští víkend v německém Dampu.

 

LifeInLine (1.5.2011, Hradec Králové)

 REPORTÁŽ  Navzdory poměrně chladnému a větrnému počasí se v Hradci Králové na prvních letošních závodech na území České republiky sešlo téměř 450 bruslařských nadšenců všech věkových kategorií. Zároveň se jednalo i o první ze závodů populárního seriálu LifeInLine a tak každý byl i trochu zvědavý, s čím vyrukují ostatní.

 

Rhein-Main Skate Challenge, Frankfurt (1.5.2011, Německo)

 REPORTÁŽ  Původně jsem předpokládal že pojedu do Frankfurtu sám, protože zbytek týmu jel do Hradce (kromě Jardy, kterej jel na křtiny), ale nakonec vše dopadlo úplně jinak. Souběžně se závodem na 70km na který jsem se přihlásil se totiž jel v rámci německého poháru i klasický maraton a proto se chystal do Německa také Petr Lochman. Takže jsme domluvili že pojedeme spolu a aby to nebylo málo, pár dní před závodem se o našem výletu doslechl i Matěj Krupka a tak jsme se domluvili, že pojedeme všichni společně.

 

Račice 2011 (soustředění)

 REPORTÁŽ  Zimní příprava se nám nachýlila ke konci a jako sladká třešnička na závěr bylo naplánováno dlouho očekávané soustředění v Račicích. Pod taktovkou trenéra Jardy Hroudy (za nemalého přispění vrchního koncepčního metodika přípravy Marka Minibergera) se zde sešla „partička“ bruslařských nadšenců různých stylů aby zde nejen vyladila formu před nadcházející bruslařskou sezónou, ale také i mimo jiné společně oslavila narozeniny Bohunky Vanadis Kotenové.

 

Spreewald Half Marathon (16.4.2011, Německo)

 REPORTÁŽ  Jak již patří k místní tradici spreewaldských závodů, koná se hned druhý den v neděli ráno inline půlmaraton. Možná by bylo lepší kdyby se spíš jel už v sobotu a v neděli pak celý maraton, ale bohužel je to takhle a nedá se s tím nic dělat. Když jsem se ráno probudil, cítil jsem v nohách nejen včerejší maraton, ale i ten běžecký v Linci před týdnem a možná, protože jsem byl opravdu unavený, jsem cítil i tu Kbelskou desítku co jsme běželi někdy v březnu. Ale i tak jsem vstal už v 6:00.