ISC Praha - Speed Skating Team

Berlin City Night a XRace 2016 (30.-31.7.2016, Německo)

berlin-city-night.jpg Poslední červencový víkend se v okolí Berlína konaly hned dva závody, a tak si naši závodnicí tuto příležitost nenechali ujít.

V sobotu v podvečer se konal závod na 10 km  Berlin City Night 2016   . Rychlý okruh v okolí Kurfürstendammu nabízí kvalitní povrch s výjimkou krátkého úseku po kostkách. Zpestřením jsou také dva dlážděné ostrůvky uprostřed silnice, které většina závodníků odjíždí, ale někteří je v plné rychlosti přeskakují.

Nejlépe se z našich zástupců umístil Marek Handl, který v čase 00:15:06 s průměrnou rychlostí 40 km/h skončil na 8. místě.

Jaroslav Zíka v čase 00:15:37 obsadil 26. pozici.

Daniela Veverová dokočila závod jako 20. žena kategorie Fitness v čase 00:20:04 (5. místo v kategorii W40). Bylo jí to málo, a tak se po hodině postavila na start běžecké desítky. Závod dokončila v čase 00:59:07 jako 969. žena (86. v kategorii W45). V hodnocení dvojzávodu brusle-běh se mezi ženami umístila na 11. pozici.

XRace

xrace2016.jpgDruhý den ráno se naši zástupci přesunuli na jih na automobilový okruh Spreewaldring, kde se konal půlmaraton  XRace 2016   . Okruh je náročný vysokým počtem zatáček na obě strany, ale nabízí perfektní povrch v dostatečné šíři téměř bez převýšení.

Marek Handl dokončil závod v osobním rekordu na půlmaraton 00:34:32 na 5. místě (2. místo v kategorii AK30).

Jaroslav Zíka v čase 00:35:27 skončil na 12. pozici (1. v kategorii AK50).