ISC Praha - Speed Skating Team

9. Cottbusser Inlineskate-Halbmarathon (11.5.2014, Chotěbuz, Německo)

RYCHLE A STRUČNĚ  (JaZ) 9. ročník inline závodu Cotbusser Inlineskate-Halbmarathon se letos opět uskutečnil za příjemného jarního počasí. Závod však provázel velmi silný vítr, který dost ovlivnil průběh závodu i výsledné časy. Z pohledu našeho klubu je potěšující hlavně účast týmu Winjay ISC Praha. Oproti závodům ve Spreewaldu, kde jsme letos poprvé po dlouhé době neměli ani jednoho zástupce jsme zde měli hned dva závodníky a jednu závodnici.

Stoupající formu potvrdil zejména Jaroslav Zíka, u kterého je vidět, že příprava na světové masters jde správným směrem. Do posledních metrů bojoval o umístění v první pětce až nakonec obsadil vynikající 8. místo (2. místo v kategorii M50) za čas (00:37:21.977) a vylepšil si tak doposud nejlepší 9. místo z roku 2013. Pro Michala Nepovíma byl závod premiérou v letošní sezóně, kdy se připravuje hlavně na závod 24 hodin LeMans v kategorii dvojic, a tak jeho celkové 39. místo (15. místo v kategorii M40) a čas (00:41:22.863) odpovídá jeho současné formě. Ze všech českých zástupců si nejlépe vedl Martin Kuchař (RTS Praha), který obsadil celkové 3. místo (1. místo v kategorii M 40) časem 00:37:19.883.

Vítězem kategorie mužů se letos opět stal polský reprezentant Pawel Ciezski (Team der-Rollenshop.de BONT) v čase (00:37:08.080).

V kategorii žen (ženy startovaly letos samostatně) si Daniela Veverová podstatně vylepšila své loňské 21. místo a letos obsadila celkové 11. místo (5. místo v kategorii W40) za čas (00:46:59.553).

Vítězkou kategorie žen se stala Claudia Pechstein (SCC Skating Berlin) v čase (00:41:08.340).