ISC Praha - Speed Skating Team

Ostthüringer Halbmarathon (22.9.2013, Gera, Německo)

RYCHLE A STRUČNĚ  gb.gif (fm) Závěrečným  závodem na půlmaratonské trati byl v německé Geře ukončen letošní ročník středoněmeckého seriálu závodů MSC Cup. Na závěr dne se pak uskutečnilo celkové vyhlášení celého poháru a prim v něm hráli především závodníci z České republiky.

V hlavním závodě dne se objevila dvojice závodníků týmu Winjay ISC Praha. Marek Handl podal velmi kvalitní výkon a vybojoval časem (00:37:57.18) celkové 7. místo (1. místo v kategorii M30). František Míček po náročné sobotní časovce ve Stožci neoslnil, díky svému nejlepšímu spurtu sezóny však vybojoval alespoň 17. místo (3. místo v kategorii M40) v čase (00:40:46.658). Martin Kuchař z týmu Inlinetalent Stars Praha, který v sobotu jel těžký závod na kole Pražská 50, dojel závod na celkovém 9. místě (1. místo v kategorii M40) v čase (00:38:18.178).

Vítězem závodu se stal Tobias Hecht (RSV Blau-Weiß Gera) v čase (00:36:41.938).

Ještě než došlo k celkovému vyhlášení seriálu MSC Cup, uskutečnil se v odpoledních hodinách populární trojboj nazvaný Skateathlon skládající se z 20 minut na bruslích, 20 minut na kole a 20 minut běhu. V něm se o vítězi rozhodlo až v poslední běžecké disciplíně. Nás pak může těšit, že své loňské prvenství v kategorii týmů obhájil tým Winjay ISC Praha ve složení Jaroslav Zíka, Martin Kuchař a František Míček, který v čase (01:01:51) zvládl celkem 21 okruhů. Výborného výkonu dosáhla též Daniela Veverová, která si v soutěži jednotlivců polepšila oproti loňsku o jeden stupínek a časem (01:04:19) a 16 koly obsadila celkové 2. místo.

VÍTĚZNÝ TÝM. Tým ve složení Jaroslav Zíka (brusle), Martin Kuchař (kolo) a František Míček (běh) obhájil po velkém boji své prvenství ve Skateathlonu z roku 2012.

Velkým úspěchem pro české barvy pak skončilo celkové vyhlášení výsledků MSC poháru pro rok 2013. Absolutním vítězem se stal Martin Kuchař z týmu Inlinetalent Stars Praha, který též zvítězil v kategorii M40. Marek Handl skončil na celkovém 4. místě a zároveň na 1. místě v kategorii M30. Jaroslav Zíka obsadil celkové 6. místo a 4. místo v kategorii M40. Winjay ISC Praha tým pak skončil na celkovém 2. místě v soutěži týmů. Gratulujeme!

gb.gif The middle Germany MSC Cup ended with its final halfmarathon race in German town Gera. The overall results winners ceremony scheduled for the late afternoon brought a huge success for Czech skaters.

Duo of Winjay ISC Praha skaters found their way to Gera halfmarathon race. Marek Handl showed a great performance and fought out overall 7th place (1st place in category M30) in time (00:37:57.18). Frantisek Micek due to a previous day tough time trial race in Stozec didn't shine but thanks to his best finish of the season grabbed least 17th place (3rd place in category M40) in time (00:40:46.658). Martin Kuchar from Inlinetalent Stars Praha team who also had a tough race on Saturday (Prague 50 mountain bike race) finished the race in overall 9th place in time (00:38:18.178).

Tobias Hecht (RSV Blau-Weiß Gera) won the race in time (00:36:41.938).

A couple of hours before overall results were announced all skaters had an opportunity to experience a really unique Skateathlon race that consisted of 20 minutes of skating, 20 minuts of cycling and 20 minutes of running. The overall winners was knows only after the running part of the race. We are very pleased to announced Winjay ISC Praha team with Jaroslav Zika, Martin Kuchar and Frantisek Micek defended its last year title in team category and won the race in (01:01:51) with 21 laps. Daniela Veverova also achieved a great result when she finished in overall 2nd place in (01:04:19) with 16 laps, one place above her last year maximum.

THE WINNING TEAM. Team Winjay ISC Praha with Jaroslav Zika (skating), Martin Kuchar (cycling) a Frantisek Micek (running) successfully defended its 2012 Skateathlon title.

The MSC Cup 2013 winners ceremony brought a great success for Czech skaters. Martin Kuchar from Inlinetalent Stars Praha become the overall winner. Martin also won the category M40. Marek Handl finished in the overall 4th place and won category M30. Jaroslav Zika finished in the overall 6th place and in 4th place in category M40. Winjay ISC Praha team grabbed 2nd place in team contest. Congratulations!