ISC Praha - Speed Skating Team

Běh Máchalkou (23.3.2013, Praha - Libeň)

RYCHLE A STRUČNĚ  (fm) V tichosti, téměř bez diváckého zájmu, ale především ve stínu dvou hlavních víkendových událostí kterými bezesporu byly Czech Indoor Inline Open alias halové MČR v inline rychlobruslení a také otevírací závod inline sezóny v německém Ortrandu, se na periferii Prahy, v Libni, uskutečnil již 23. ročník Běhu Máchalkou (5 km kros) pořádaný atletickým oddílem AC Praha 1890.

Tento závod, víceméně provinčních rozměrů, se stal jedním z posledních testů před blížícím se maratonem v Paříži pro Františka Míčka, který doběhl na celkovém 6. místě (2. místo v kategorii Veteráni) v čase (00:18:53). Hrstka přítomných diváků též mohla zaznamenat premiérovou účast Daniely Veverové, která ve svém prvním běžeckém závodě v životě obsadila na zkrácené ženské trati o délce 4 km pěkné 6. místo v čase (00:21:04).

Vítězem závodu, kterého se zůčastnilo celkem 36 závodníků, se stal Josef Šplíchal (Spartak Praha 4) v čase (00:16:41).