ISC Praha - Speed Skating Team

(3) LifeInLine Tour : Brno (7.7.2013)

RYCHLE A STRUČNĚ  gb.gif (fm) Legendární okruh na brněnském Výstavišti byl svědkem již třetího dostaveníčka všech příznivců inline bruslení, tedy příznivců seriálu LifeInLine Tour 2013. Vskutku letní počasí čekalo na všechny účastníky, a ti si tak mohli nedělní závody vyloženě užívat. Jedinou vadou na kráse tak byl, jako v podstatě pokaždé, nepříliš kvalitní povrch v areálu Výstaviště, který v několika místech víc než zavedený inlinový okruh připomínal těžce zkoušený tankodrom.

V prvním odpoledním závodě OPEN 10 km se dařilo Marku Handlovi, který v samotném závěru vybojoval 3. místo v čase (00:17:26.947). Od stříbrného stupínku zůstal jen pouhých 47 setin vteřiny. Druhý zástupce týmu Winjay ISC Praha Michal Nepovím dojel na celkovém 8. místě (2. místo v kategorii M4).

Vítězem závodu se stal Miroslav Pražma (Inlinetalent Stars), který zvítězil po sólové jízdě v čase (00:17:00.870).

Absence favoritů, tedy závodníků reprezentujících Českou republiku na souběžně konaném ME v Belgii, nabízela otázku, kdo bude patřit k největším favoritům hlavního závodu. Adeptů na stupně nejvyšší bylo několik, nejvíce šancí se však dávalo Richardu Kuděláskovi.

Výborného výsledku dosáhl na půlmaratonské trati Marek Handl, který si v závěrečném spurtu dojel pro celkové 4. místo  za čas (00:39:13.590). Dařilo se i Františku Míčkovi, který de facto odčinil svůj propadák z minulého týdne a dojel na celkovém 11. místě (2. místo v kategorii M4) v čase (00:39:16.233). Michal Nepovím se po slibném začátku propadl do druhé skupiny jezdců a dojel na celkovém 16. místě (4. místo v kategorii M4) v čase (00:41:26.953). Poslední zástupce týmu Winjay ISC Praha Jan Chejn, startující inkognito pod oddílovým pseudoymem Harfa In-line team, obsadil celkové 53. místo (5. místo v kategorii M5) v čase (00:48:01.540).

Vítězem půlmaratonského závodu se stal dle předpokladů Richard Kudělásek (Bruslárna.cz) který zvítězil s komfortním náskokem v čase (00:38:29.087).

Závod žen sliboval zajímavou podívanou až do samotného závěru. Tereza Klimešová podcenila finální přípravu na závod a díky tomu si veze domů pouze 5. místo za čas (00:45:12.950), což je jistě nejen pro Terezu zklamáním. Naopak Jana Hroudová podala výborný výkon a vybojovala celkové 7. místo (1. místo v kategorii Z4) v čase (00:45:53.950).

Vítězem ženského půlmaratonu se stala slovenská závodnice Barbara Bakošová (inlineBSS.sk), která zvítězila v čase (00:42:32.203).

gb.gif The legendary circuit at Brno Exhibition Center witnessed third rendezvous of all fans of inline skating, fans of a series of LifeInLine Tour 2013. Summer weather indeed was waiting for all participants who must have definitely enjoyed their Sunday day out. The only fault was, like every year, low quality surface of the circuit which in some places more than established inline circuit resembled heavily used tank track.

Marek Handl succeeded in the first afternoon race OPEN 10 km and grabbed 3rd place in the tight finish in time (00:17:26.947). Marek  stayed just 47 hundreds of second from the second place. Our second representative in the race Michal Nepovim finished in overall 8th place (2nd place in category M4) in time (00:17:58.023).

Miroslav Prazma (Inlinetalent Stars) was the winner of the OPEN 10 km race when he won after a long solo in time (00:17:00.870).

Absence of skaters representing Czech Republic at European Championship in Belgium urger a question who would be the main favourite of the race. There were a few skaters who could win the race however Richard Kudelasek was only preferred by many.

The excellent result was achieved by Marek Handl who thanks to his perfect spurt finished in overall 4th place in time (00:39:13.590). Also Frantisek Micek was happy with his result and worked his disastrous performance from the last week and finished in 11th place (2nd place in category M4) in time (00:39:16.233). Michal Nepovim had a good start but then he fell into the second group of skaters and finished in 16th place (4th place in category M4) in time (00:41:26.953). Last representative of Winjay ISC Praha team Jan Chejn, starting under team nick name Harfa In-line team, grabbed overall 53th place (5th place in category M5) in time (00:48:01.540).

Richard Kudelasek won the main halfmarathon race as expected with a comfort lead in time (00:38:29.087).

The women race promised a great show until the last meters of the race. Tereza Klimesova underestimated her final preparation for the race and thanks to this fact finished only in 5th place in time (00:45:12.950) which is not just for Tereza a big dissapointment. On the other hand Jana Hroudova had a great race and finished in overall 7th place (1st place in category Z4) in time (00:45:53.950).

Slovak national Barbara Bakosova (inlineBSS.sk) won the women halfmarathon race in time (00:42:32.203).