ISC Praha - Speed Skating Team

MČR v inline půlmaratonu (10.9.2011, Plzeň)

RYCHLE A STRUČNĚ  (fm) Týden po mistrovském maratonu v Račicích se o víkendu konalo MČR v inline maratonu, tentokrát po roční přestávce opět na oblíbené trati na Borech v Plzni. Závod byl zároveň i předposledním podnikem ze seriálu LifeInLine.

Na startu fitness desítky se objevili tři naši závodníci. Nejlépe si vedl Michal Nepovím, který skončil na 11. místě (00:20:16.357, 4. místo v kategorii M4). Daniela Veverová dojela na 52. místě (00:23:27.540, 3. místo v kategorii Z4) a náš nejmladší zástupce Jakub Vít skončil na celkovém 86. místě (00:27:25.953, 15. místo v kategorii J17). Vítězem závodu Fitness desítka se stal Lukáš Benedik se Slovenska (CSRS Košice, 00:20:14.706).

Závod na 22,190km, který byl zároveň mistrovstvím ČR v inline půlmaratonu, sliboval zajímavou podívanou i když se na startu nakonec neobjevil novopečený mistr ČR v inline maratonu Ondřej Suchý.

V početném obsazení se na startu představil i tým ISC. V mužské kategorii se v této sezóně poprvé radoval z nejlepšího týmového umístění David Novák, který dojel na 7. místě (00:38:22.089, 1. místo v kategorii M3), těsne následovaný Martinem Kuchařem, který dojel na 8. místě (00:38:22.191, 1. místo v kategorii M4). I další náš zástupce dojel v první skupině čítající zhruba 15 jezdců a byl jím Petr Bílek na 13. místě (00:38:25.502, 2. místo v kategorii M4). Další tři naši závodníci pak dojeli ve skupince pronásledovatelů v následujícím pořadí: na 15. místě skončil Jaroslav Zíka (00:38:44.116, 3. místo v kategorii M4), František Míček dojel na 17. místě (00:38:46.899, 4. místo v kategorii M4) následovaný Pavlem Zajptem, který ve své derniéře v dresu ISC skončil na konečném 20. místě (00:38:46.285, 4. místo v kategorii M3) a jen o krůček mu unikla medaile v kategorii M3. Další naši závodníci dojeli uprostřed startovního pole. Martin Jirsa, který dle svých vlastních slov nebyl se svým výkonem spokojen, skončil na konečném 29. místě (00:40:19.088, 8. místo v kategorii M4) a konečně Rostislav Šticha vybojoval konečné 49. místo (00:45:56.838, 14. místo v kategorii M4). Nás tedy opět může těšit vynikající bilance v kategorii M4, kde podobně jako o uplynulém víkendu v rámci MČR v inline maratonu naši závodníci obsadili první čtyři místa. Vítězem závodu se stal Adam Adlt (TJ Žďár nad Sázavou, 00:38:20.467), který se ovšem díky nelogičnosti pravidel opět stal pouze juniorským mistrem ČR v inline půlmaratonu. Seniorským mistrem ČR v inline půlmaratonu se tedy následně stal Richard Kudělásek (Bruslárna.cz, 00:38:20.467).

Závod žen, který se tentokrát nejel odděleně jako při nedávném MČR v inline maratonu, nabízel neméně zajímavou podívanou nejen při závodě samotném ale i při následném vyhlašování. Vynikající výkon předvedla Karolína Nováková která si ve strhujícím finiši dojela pro celkové 2. místo (00:40:16.396, 2. místo v kategorii J19). Na 4. místě pak dojela Tereza Klimešová (00:40:17.461, 4. místo v kategorii J19) jen několik setinek vteřiny před Evou Šodkovou (00:40:17.487, 5. místo v kategorii J19) na 5. místě. Kvarteto naši žen pak zkompletovala Monika Tyrová velmi pěkným 6. místem. Vítězkou ženského závodu se stala dle předpokladů Kateřina Novotná (KSB Benátky, 00:38:21.573) která se tímto ke svému titulu mistryně ČR v maratonu přidala i další titul v podobě mistryně ČR v inline půlmaratonu.

K naší velké radosti se juniorskou mistryní ČR v inline půlmaratonu stala Karolína Nováková i když opět díky pravidlům byla připravena o titul vícemistryně ČR v inline maratonu. Tou se naopak celkem překvapivě stala další naše závodnice Tereza Klimešová, která sice původně převzala medaili za třetí místo, ale když se ukázalo že druhá Barbara Bakošová nemůže být vyhlášena v rámci MČR jelikož je držitelkou slovenského občanství, Tereza si o stupínek polepšila a její místo naopak zaujala za velkého potlesku svých příznivců Eva Šodková, opět z klubu ISC Praha. Gratulujeme!