ISC Praha - Speed Skating Team

LifeInLine (18.9.2011, Opava)

RYCHLE A STRUČNĚ  (fm) Poslední závod ze seriálu LifeInLine se konal v neděli 18.9.2011  v Opavě. Bruslařské odpoledne, kterého se zúčastnili i závodníci z nedalekého Polska,  provázelo krásné slunečné počasí a očekávání, jak si závodníci poradí s novou, náročnější tratí.

Jako tradičně byla nejprve odstartována Fitness desítka, na jejímž startu byl i František Míček, který v konkurenci necelé stovky závodníků obsadil krásné 5. místo (00:17:38.367, 1. místo v kategorii M4). Daniela Veverová opět bodovala ve své kategorii Z4, když dojela na 56. místě (00:21:33.388, 3. místo v kategorii Z4). Vítězem závodu Fitness desítka se stal Lukáš Vevera (KSBM Praha, 00:17:26.855).

Závod na 21,675km měl být původně i Akademickým mistrovstvím v inline půlmaratonu, z čehož bohužel na poslední chvíli sešlo, jelikož závod o akademického mistra / mistryni se již jel během srpnových závodů v Brně..

V plné síle se na startu hlavního závodu dne, půlmaratonu, opět objevil i tým ISC. V mužské kategorii nejlépe dojel Martin Kuchař na celkovém 12. místě (00:36:43.361, 1. místo v kategorii M4), těsně před Davidem Novákem na 13. místě (00:36:43.580, 1. místo v kategorii M3). Oba dva naši závodníci se velmi dlouho drželi hlavních favoritů závodu a dojeli jen pár desítek sekund za celkovým vítězem. Dalším v pořadí byl pak s dvou minutovým odstupem František Míček na 20. místě (00:38:35.169, 2. místo v kategorii M4). Na 27. místě dojel Martin Jirsa (00:39:54.299, 4. místo v kategorii M4), kterému jen o krůček uniklo umístění na stupních vítězů v kategorii M4, čímž se nepodařilo zkompletovat zlatý hatrick v podobě kompletního umístění závodníků ISC na stupních vítězů kategori M4 ve třech po sobě následujících závodech. Jaroslav Zíka dlouho bojoval o přední pozice, nakonec však závod nedokončil. Vítězem mužského závodu se stal dle očekávání Ondřej Suchý (BZK Slavia Praha, 00:36:00.481).

V kategorii žen se až do posledních chvil bojovalo o celkové umístění v LifeInLine Tour 2011. Takticky zvládnutým manévrem v předposledním kole si celkové 3. místo v závodě vybojovala Tereza Klimešová (00:39:26.848). Na celkovém 4. místě dojela Karolína Nováková (00:39:53.666, 1. místo v kategorii J19), která tímto výsledkem zůstala jen těsně pod stupni vítězů. Eva Šodková nakonec skončila na celkovém 6. místě (00:39:53.666). Vítězkou kategorie žen se stala Kateřina Novotná (KSB Benátky nad Jizerou, 00:36:19.860).