ISC Praha - Speed Skating Team

Českomoravský pohár (27.-28.8.2011, Liberec)

RYCHLE A STRUČNĚ  (fm) Předposlední setkání závodníků v rámci letošního Českomoravského poháru se konalo v Liberci na tradičních závodech Bohemia Inline 2011.

V závodě na 10 km jsme tentokrát neměli při absenci Františka Míčka žádného zástupce, o to více závodníků z týmu ISC Praha se pak objevilo na startu půlmaratonu - celkově 7.

Postavení nejlepšího závodníka týmu potvrdil Martin Kuchař, který vybojoval skvělé 3. místo (00:00:40:55, 1. místo v kategorii M49). Martin tím prolomil nepříjemnou sérii sedmých míst, což je před blížícím se Mistrovstvím ČR v inline maratonu jistě povzbuzením. Na konečném 5. místě skončil David Novák (00:40:56, 2. místo v kategorii M39). Umístění je o to cennější protože David nebyl do poslední chvíle rozhodnut o svém startu - důsledek nezaviněného pádu na jednom z posledních tréninků. Petr BílekMarek Miniberger závod nedokončili. Celkovým vítězem půlmaratonu se stal po suverénním výkonu opavan Jan Pecka (Sportovní kurzy.cz, 00:38:54).

V kategorii žen se nejlépe umístila Eva Šodková, která obsadila konečné 2. místo (00:45:16). Na 3. místě pak skončila Karolína Nováková (00:46:37) a trio našich žen doplnila celkovým 4. místem Kamila Nováková (00:47:07). Vítězkou kategori žen se stala Nicol Hlůšková (TJ Žďár nad Sázavou, 00:45:07).

V neděli víkendový program pokračoval náročným závodem na Ještěd, ve kterém se objevilo i 7 členů ISC týmu. Nejlépe dojel Martin Kuchař, který si zopakoval své 3. místo z předešlého dne (00:13:39). Na 5. místě skončil Petr Bílek (00:14:17), na 6. místě pak David Novák (00:14:44). Pavel Zajpt, který se dlouho držel s vedoucí skupinou, dojel nakonec na 9. místě (00:15:19) a Rostislav Šticha závod dokončil na 28. místě (00:20:13).

Velkým překvapením skončil závod žen, kdy se vítězkou stala Monika Tyrová (00:15:59). Eva Šodková skončila za celkovém 3. místě (00:17:45).