ISC Praha - Speed Skating Team

Českomoravský pohár (13.8.2011, Brno)

RYCHLE A STRUČNĚ  (fm) Další závod ze seriálu Českomoravského poháru proběhl dne  13.8.2011 v Brně. Pořadatelem celé akce byl sportovní klub SK Špilberk Brno.

V závodu na 10km se nad všechna očekávání dařilo Františku Míčkovi, který po odvážném výkonu obsadil celkové 3. místo (00:18:05.56, 2. místo v kategorii Senioři). Druhý zástupce ISC Praha, Pavel Zajpt, obsadil konečné 8. místo (00:18:07.19, 5. místo v kategorii Senioři). Vítězem závodu se až v posledních metrech stal Kamil Hastík z SSC Otrokovice (00:18:04.33).

Na startu hlavního závodu dne, závodu na 22 km, jsme měli již větší zastoupení. Jak je v této sezóně již tradicí, nejlépe obstál Martin Kuchař, který vybojoval celkové 7. místo (00:37:42.38, 6. místo v kategorii Senioři). David Novák po velmi dobrém výkonu dojel na 8. místě (00:37:43.50, 7. místo v kategorii Senioři). František Míček se též dlouho držel v první skupině, aby nakonec po bojovném výkonu získal celkové 10. místo (00:39:07.61, 9. místo v kategorii Senioři). Dalším našim zástupců se již tak dobře nevedlo. Martin Jirsa dojel po rozpačitém výkonu na celkovém 22. místě (00:40:26.59, 20. místo v kategorii Senioři) a Pavel Zajpt, na kterém byla znát únava z předešlého závodu na 10 km, skončil nakonec na 33. místě (00:42:09.46, 29. místo v kategorii Senioři). Celkovým vítězem závodu se stal Ondřej Suchý z BZK Praha (00:36:46.03).

V kategorii žen dojela nejlépe  Karolína Nováková a to na celkovém 5. místě (00:42:22.64), 6. místo pak obsadila Eva Šodková (00:43:26.21), která se tímto výkonem zároveň stala Akademickou mistryní ČR v inline 1/2 maratonu - gratulujeme!

Po delší pauze způsobené studijními povinnostmi se na startu též objevila Kamila Nováková, která při své letošní závodní premiéře skončila na konečném 7. místě (00:43:56.52), což jí však v konečném zúčtování vyneslo titul Akademické vicemistryně ČR v inline 1/2 maratonu - taktéž gratulujeme!

Celkovou vítězkou ženské kategorie se stala Barbara Bakošová ze Slovenska (InlineBSS.sk, 00:41:06.77). Bára se navíc dopoledne zúčastnila náročného Rajeckého půlmaratonu a tak její výkon zasluhuje o to většího uznání!