ISC Praha - Speed Skating Team

5. Schneeglöckchen Lauf (23.3.2014, Ortrand, Německo)

RYCHLE A STRUČNĚ  (JaZ) O uplynulém víkendu měli ti nejnedočkavější a otužilí bruslaři možnost vstoupit do nové bruslařské sezóny při již tradičním "sněženkovém" závodě v Německém Ortrandu. Oproti loňskému ročníku, kdy vládlo doslova mrazivé počasí, byly však letošní podmínky mnohem přívětivější.

A navíc zatímco doma celý den pršelo, v Ortrandu bylo sucho, téměř bezvětří a teplota kolem 8°C. Asi i proto se do Ortrandu vydala nejpočetnější výprava českých bruslařů v dosavadní historii závodu. Na startu desítky a půlmaratonu se sešlo celkem 13 závodníků z České Republiky.

Výprava z Čech byla úspěšná napříč všemi kategoriemi. Winjay ISC Praha tentokrát v půlmaratonu reprezentovali Marek Handl, který skončil v silné konkurenci na výborném 10. místě (3. místo v kategorii M30) v čase (00:38:27.977) a Jaroslav Zíka, který po povedeném začátku postupně ztrácel síly a nakonec vybojoval celkové 23. místo (1. místo v kategorii M50) v čase (00:41:26.157). Pokud nebudeme počítat nedávné halové MČR, tak pro Jardu to byla premiéra v nové kategorii M50.

Z českých závodníků si v půlmaratonu vedl nejlépe Martin Kuchař (RTS Praha), který dojel na 8. místě (1. místo v kategorii M40) v čase (00:38:26.133). Druhý zástupce RTS Praha David Štěpánek skončil při své premiérové účasti celkově na 14. místě (2. místo v kategorii M16/17). Na startu se také objevil legendární Petr Lochman, který obsadil celkové 17. místo (5. místo v kategorii M40) v čase (00:40:14.207). Letos poprvé se sněženkového závodu zúčastnili závodníci KSB Liberec jmenovitě Petr Vanc - v cíli celkově 15. místo (3. v kategorii M40) v čase (00:40:11.417), Václav Pulda - celkově 24. místo (7. v kategorii M40) časem (00:41:26.353) a Petr Choc celkově 31. místo (4. místo v kategorii M50) časem (00:44:10.570).

Celkovým vítězem závodu na 21,1 km se letos stal polský reprezentant Woiciech Baran z týmu Mapei-GPS hosting - BDC v čase (00:37:42.910), na kterého v závěru nestačil ani obhájce loňského vítězství Pawel Ciezki letos hájící barvy Team der-rollenshop BONT.

Dařilo se také mladým a nadějným závodnicím na trati 10 km. Hned po startu všem ukázal záda a o nějakou hodně velikou zaoceánskou loď zvítězil Pavel Zajpt (RTS Praha) v čase (00:21:29.780). V první desítce celkového pořadí dojela i ostatní čtyři děvčata z RTS Praha: Nicol Hlůšková celkově 3. místo (1. místo v kategorii W 16+) časem (00:22:13.473), Nikola Skřivánková celkově 7. místo a (1. místo v kategorii W14/15) časem (00:23:23.100), Tereza Bláhová celkově 9. místo (2. místo v kategorii W14/15) časem (00:23:25.140), Hana Duspivová celkově 10. místo (2. místo v kategorii W16+) časem (00:23:26.187).