ISC Praha - Speed Skating Team

Krkonošská 70 (2.3.2013)

RYCHLE A STRUČNĚ  (fm) Již 58. ročník Krkonošské 70, tedy běžkařského závodu volnou technikou se uskutečnil o uplynulém víkendu v Krkonoších. Start a cíl závodu byl ve Špindlerově Mlýně. Organizátoři připravili několik kategorií a tras, z nichž ta nejkratší měřila 25 km, naopak pro zkušené lyžaře v pětičlenných hlídkách byla určena královská trasa s porcí úctihodných 70 km.

A právě v kategorii pětičlenných hlídek na 70 km se na startu objevil též ostřílený lyžař Martin Jirsa, jehož tým Jachtklub Lázně Toušeň (Pavel Winkler, Štěpán Kadlec, Martin Plecitý, Martin Jirsa, Petr Sklenář) nakonec vybojoval ve velmi početné konkurenci závodníků celkové 74. místo, když dorazil do cíle v čase (05:58:22.4)

Vítězem kategorie pětičlenných hlídek na 70 km se pak stalo kvinteto VSK Elektro ČVUT Praha 2 ve složení Petr Urbánek, Jak Souček, Martin Křoustek, Ondřej Marek a Michal Odvárko, které zvítězilo v jednom z historicky nejlepších časů (03:37:38).

Účast ISC týmu v příším ročníku Krkonošské 70 by byla jistě pěkným zpestřením zimní přípravy.