ISC Praha - Speed Skating Team

Fünfter Lausitz Marathon (19.5.2013, Německo)

RYCHLE A STRUČNĚ  gb.gif (fm) Doslova v otevřené mistrovství ISC se změnil maratonský závod v německém Klettwitzu. Na startu závodu se objevilo celkem 7 závodníků z týmu Winjay ISC Praha a hned 5 z nich se objevilo na některém ze stupňů vítězů! Kategorie mužů proběhla zcela v režii našeho týmu, v kategorii žen jsme obsadili příčku nejvyšší.

Jaroslav Zíka se stal možná překvapivým, leč zaslouženým vítězem maratonského závodu v kategorii mužů (1. místo v kategorii M40), když díky závěrečnému, bravurně načasovanému, spurtu, zvítězil v čase (01:13:46.420). Na 2. místě místě se též díky výbornému závěru umístil Petr Novák (1. místo v kategorii M50) v čase (01:13:54.760), na 3. místě pak František Míček (2. místo v kategorii M40) v čase (01:13:55.393). Výborný výkon Winjay ISC Praha týmu podtrhl celkovým 4. místem (3. místo v kategorii M40) Martin Jirsa, který dorazil do cíle v čase (01:13:58.827). Maratonskou premiéru si v letošním roce odbyl i Jan Chejn který po taktickém výkonu dojel na celkovém 14. místě (5. místo v kategorii M50) v čase (01:21:48.203).

Dařilo se nám i v kategorii žen, kterou s přehledem vyhrála Karolína Nováková v čase (01:15:15.670) a navázala na výborný výkon své sestry Kamily v minulém roce. Na krásném 5. místě (2. místo v kategorii W40) se umístila Daniela Veverová v čase (01:21:50.937).

Winjay ISC Praha měl též své zastoupení v půlmaratonském závodě. Rostislav Šticha si odbyl svojí letošní závodní premiéru a dojel na pěkném 29. místě (7. místo v kategorii M40) v čase (00:39:36.367). I pro našeho hlavního sponzora, kterým není nikdo jiný než Antonio Cristiani, byl půlmaraton prvním závodem sezóny. Antonio dojel na celkovém 58. místě (14. místo v kategorii M40) v čase (00:52:38.257).

Vítězem půlmaratonu se stal David Biedermann (Speedskateclub Meißen), který zvítězil v solidním čase (00:35:16.007).

Výsledky:

gb.gif Literally into Open ISC championship altered the Lausitz marathon race in german town of Klettwitz last Sunday. 7 members os Winjay ISC Praha team showed up at the starting line and 5 of them managed to reach top 3 in at least one of the many award ceremonies! ISC Praha totally dominated in men category and we also supplied the winner of women category.

Jaroslav Zika perhaps surprisingly but deservedly won the marathon men category (1st place in category M40) when handled well the final 1 000m sprint and won in time (01:13:46.420). Petr Novak also thanks to great finish grabbed the 2nd place (1st place in category M50) in time (01:13:54.760). Frantisek Micek finished in 3rd place (2nd place in category M40) in time (01:13:55.393). The overall triumph of Winjay ISC Praha then set off Martin Jirsa who finished in the overall 4th place (3rd place in category M40) in time (01:13:58.827). Lausitz marathon race was the first marathon this year for Jan Chejn who after a tactical race finished in the overall 14th place (5th place in category M50) in time (01:21:48.203).

We also succeeded in women category where Karolina Novakova won in time (01:15:15.670) and followed up her siste's susscess from the last year competition. Daniela Veverova grabbed excellent 5th place (2nd place in category W40) in nearly personal best time (01:21:50.937).

Winjay ISC Praha's skaters also participated in the halfmarathon race. Rostislav Sticha made his this year debut and finished in solid   29th place (7th place in category M40) in time (00:39:36.367). Also for our main sponsor Antonio Cristiani the halfmarathon race was the first race of the season. Antonio finished in 58th place (14th place in category M40) in time (00:52:38.257).

David Biedermann (Speedskateclub Meißen) won the halfmarathon race in a solid time (00:35:16.007).