ISC Praha - Speed Skating Team

(1) LifeInLine Tour : Hradec Králové (19.5.2013)

RYCHLE A STRUČNĚ  gb.gif (fm) Závodem v Hradci Králové odstartoval nový ročník seriálu LifeInLine Tour - Inline pro život, opět pod křidly pojišťovny Kooperativa. Nová, atraktivní trať, zajímavé novinky a téměř letní počasí měly za svůj jediný cíl přilákat do východočeské metropole co nejvíce zájemců  o kolečkové bruslení, což se nakonec podařilo.

Přestože většina týmu Winjay ISC Praha vyrazila za závody do německého Klettwitzu, našlo se kvarteto závodníků kteří zavítali do Hradce Králové.

V prvním hlavním závodu dne, OPEN 10 na 10 km, se na krásném 2. místě umístil Marek Handl, který dojel do cíle v čase (00:19:25.451). Na celkovém 13. místě pak dojel Michal Nepovím (3. místo v kategorii M40) v čase (00:20:26.675).

Vítězem závodu na 10 km se stal člen oddílu Inlinetalent Stars Praha Ondřej Suchý v čase (00:19:24.565).

Hlavní závod dne, OPEN Půlmaraton, přilákal na start necelou stovku závodníků. Premiérovou trať v centru Hradce Králové provázely nepříjemné pády, které nakonec měly vliv i na celkové pořadí. Na startu se opět objevil Marek Handl, který dojel do cíle na celkovém 20. místě  v čase (00:40:36.741). Také Michal Nepovím zvládl po úvodní desítce i trať dvojnásobně dlouhou a vybojoval celkové 34. místo (7. místo v kategorii M40) za čas (00:40:54:733).

Vítězem mužského závodu se stal polský reprezentant Wojciech Baran (Mapei BDC-AMBRA), který zvítězil v čase (00:36:55.415).

V půlmaratonském závodě žen byl vítěz předem dán a tak se bojovalo o celkové druhé místo. Boj to byl dramatický do posledního metru. Tereza Klimešová, která ve své letošní bruslařské premiéře byla ve skupině bruslařek aspirujících na stupně vítězů, si nakonec odváží celkové 4. místo za čas (00:43:46.103). Druhá naše zástupkyně Jana Hroudová dojela do cíle v čase (00:48:37.733) na celkovém 8. místě (1. místo v kategorii Z40).

Vítězskou závodu žen se stala naprosto suverénně Kateřina Novotná (KSB Benátky nad Jizerou) v čase (00:38:55.079).

Výsledky:

gb.gif A new season of popular LifeInLine Tour - Inline pro zivot started with race in eastern Czech town of Hradec Kralove, once again sponsored by insurance company Kooperativa. A new, attractive circuit, amended rules  and almost summer weather were main attractions that should have attracted as most people as possible. Thanks to the team of organisers the great day out was successful at the end.

Despite the fact the most of the team members decided to race in German town of Klettwitz, four brave members of the club found their way to Hradec Kralove.

Marek Handl finished in excellent 2nd place in the first main race of th day, OPEN 10 race (10 km) in time (00:19:25.451). Michal Nepovim, our second representative in the race, finished in 13th place (3rd place in category M40) in time (00:20:26.675).

Inlinetalent Stars Praha start Ondrej Suchy won the ten kilometer race in (00:19:24.565).

The main inline race of the day, OPEN Halfmarathon, attracted almost 100 skaters. The new circuit specifically selected for this year LifeInLine Tour in Hradec Kralove was accompanied by many crashes that influenced overall ranking. Marek Handl again participated in this race and finished in 20th place in time (00:40:36.741). Also Michal Nepovim managed to complete second race in a day and grabbed the overall 34th place (7th place in category M40) in time (00:40:54:733).

Polish national Wojciech Baran (Mapei BDC-AMBRA) won the men race in time (00:36:55.415).

The winner of the women halfmarathon race was known before the race so the rest of the field was fighting for the second place. The finish was very tight till the last meter of the race.Tereza Klimesova who started in her first race this season was for a long time in a leading group but at the end finished in 4th place in time (00:43:46.103). Our second representative Jana Hroudova finished in 8th place (1st place in category Z40) in time (00:48:37.733).

Katerina Novotna (KSB Benatky nad Jizerou) won without any doubts women race in time (00:38:55.079).