ISC Praha - Speed Skating Team

World Marathon Masters (13.5.2012, Damp, Německo)

RYCHLE A STRUČNĚ  gb.gif (fm) Mistrovství světa veteránů v inline maratonu nebo-li World Marathon Masters se tento rok uskutečnilo v německém Dampu, tedy v místě které bylo dějištěm loňských bojů o evropské trofeje.

Závodů se zúčastnila i minivýprava závodníků našeho klubu. Je pro nás rovněž velkou ctí že Martin Kuchař byl nominován na závod Českým svazem kolečkového bruslení a reprezentoval tak zároveň i Českou republiku.

I přes optimistická předzávodní očekávání se však závod našim závodníkům nevydařil podle představ. V nejobsazenější kategorii M40 se nejlépe umístil právě Martin Kuchař, který skončil na celkovém 17. místě časem (01:13:52.39). Na celkovém 24. místě pak dojel Jaroslav Zíka v čase (01:13:53.32). Člen širšího Winjay ISC Praha týmu na německý pohár, Tomáš Kalivoda, dokončil závod na konečném 26. místě (01:13:56.15).

Vítězem závodu se stal Michele Cicognani z Itálie v čase (01:13:50.72).

V kategorii M50 se na startu objevil také český zástupce Milan Jeřábek (Sokol Šumperk), který obsadil celkové 12. místo časem (01:16:27.42). Vítězem této kategorie se stal Hernan Diaz z USA časem (01:16:25.74).

World Marathon Masters took place in German town Damp this year. Damp hosted last year's European Marathon Masters.

A small group of skaters from our club also participated in this highly watched race of the year. We are more then proud that Martin Kuchar was nominated by Czech speed skating association as an official representative of Czech Republic.

Despite big pre-race expectations the race showed some weak points we still need to work on. Martin Kuchar finished in 17th place in the heavily filled category M40 in time (01:13:52.39), followed by Jaroslav Zika in 24th place who finished in (01:13:53.32). The member of our Winjay ISC Praha GIC team, Tomas Kalivoda, finished race in 26th place in (01:13:56.15).

The winner of the race was Michele Cicognani from Italy in (01:13:50.72).

There was also Czech representative Milan Jerabek (Sokol Sumperk) in the category M50 who finished in 12th place in (01:16:27.42). The winner of this categhory was Hernan Diaz from USA who finished in (01:16:25.74).