ISC Praha - Speed Skating Team

Seenland 100 (13.5.-15.5.2012)

RYCHLE A STRUČNĚ  gb.gif (fm)  Stejně jako každý rok se i letos uprostřed července konalo v německém Kleinkoschenu, v oblasti Lužických jezer, oblíbené setkání bruslařů, běžců a cyklistů všech věkových kategorií. Podobné závody patří u našich sousedů k těm nejpopulárnějším a tak není divu že nacházejí oblibu i u závodníků z České republiky.

Těch se letos u jezer sešel rekordní počet a rozhodně zde byli vidět. Nás může pak těšit že nemalou zásluhu na tom mají i zástupci klubu Winjay ISC Praha.

V páteční podvečer se na startu běžeckého závodu objevil František Míček a po slušném výkonu obsadil časem (00:38:23) pěkné 6. místo (2. místo v kategorii M40).

Sobotní dopoledne pak bylo ve znamení bruslařské časovky na 7 km, kterou naprosto suverénně ovládl Martin Kuchař, který zvítězil v čase (00:11:44.310). František Míček skončil časem (00:12:48.610) na celkovém 10. místě (7. místo v kategorii M40), Michal Nepovím si časem (00:13:45.093) vybojoval celkové 19. místo (9. místo v kategorii M40). Antonio Cristiani pak dokočil závod na celkovém 78. místě (30. místo v kategorii M40) v čase (00:18:12.153).

Neděle pak byla věnována hned třem závodům - závodu na 100 km, maratonu a půlmaratonu. V hlavním závodě na 100 km opět exceloval Martin Kuchař, který zvítězil v čase (03:00:55.223). František Míček po slibném začátku dojel na celkovém 7. místě (5. místo v kategorii M40) v čase (03:11:19.000), Michal Nepovím dojel na celkovém 8. místě (6. místo v kategorii M40) v čase (03:19:15.980) a konečně Martin Jirsa dokončil závod na celkovém 10. místě (8. místo v kategorii M40) v čase (03:19:19.683).

Jediná naše zástupkyně v kategorii žen Daniela Veverová zvládla svoji premiéru na nejdelší trati na jedničku a časem (03:35:09.963) vybojovala skvělé 6. místo mezi ženami (2. místo v kategorii W40).

V maratonském závodě se na startu objevil Jaroslav Zíka a i když si vybral v závěru závodu trochu té závodnické smůly, dojel na celkovém 4. místě (1. místo v kategorii M40) v čase (01:16:27.000).

Vítězem maratonu se stal polský závodník Bartosz Chojnacki v čase (01:15:44.657).

Antonio Cristiani při své premiéře na trati půlmaratonu skončil na celkovém 49. místě (12. místo v kzategorii M40) v čase (00:54:18.780).

Při výčtu českých úspěchů nelze zapomenout na Ondřeje Suchého, který zvítěl v posledním závodu dne, půlmaratonu, v čase (00:38:20.347) a také na 3. místo Vojty Pospíšilíka v závodě na 100 km (03:01:27.710).

Last weekend in the middle of July, like every year, were organised popular races (running, skating, cycling) in German town Kleinkoschen in the Lausitz area. These type of races belong to the most popular races among our neighbours so there is no wonder more and more Czech people are coming to visit Lausitz lake district every year.

A record number of people from Czech republic appeared on one or more races this year and proved they cannot be overlooked. We are happy to say members of Winjay ISC Praha team were amongst those who performed really well.

Friday afternoon Frantisek Micek finished in a very good 6th place (2nd place in category M40) in running 10 km race in time (00:38:23).

Saturday morning was in a sign of skating 7 km time trial that was dominated by Martin Kuchar who won in time (00:11:44.310). Frantisek Micek finished the time trial in 10th place (7th place in category M40) in time (00:12:48.610), Michal Nepovim grabbed 19th place (9th place in category M40) in time (00:13:45.093). Antonio Cristiani finished in 78th place (30th place in category M40) in time (00:18:12.153).

Sunday was dedicated to three races - 100 km race, marathon and halfmarathon. The main 100 km was again dominated by Martin Kuchar who won in time (03:00:55.223). Frantisek Micek finished the race in overall 7th place (5th place in category M40) in time (03:11:19.000), Michal Nepovim grabbed overall 8th place (6th place in category M40) in time (03:19:15.980) and finally Martin Jirsa finished the race in 10th place (8th place in category M40) in time (03:19:19.683).

Our only representative in women category Daniela Veverova performed really well and in her debut in 100 km distance finished in 6th place (2nd place in category W40) in time(03:35:09.963).

Jaroslav Zika decided at the end to race in the marathon but due to a small but leathal racing error finished in overall 4th place (1st place in category M40) in time (01:16:27.000).

The winner of the marathon races was Bartosz Chojnacki who won in time (01:15:44.657).

Antonio Christiani was racing in his halfmarathon debut and finished in 49th place (12th place in category M40) in time (00:54:18.780).

In order to name all Czech successes over the weekend we must not forget to mention Ondrej Suchy who won the halfmarathon in time (00:38:20.347) and also Vojta Pospisilik who finished in 3rd place in the 100 km race.