ISC Praha - Speed Skating Team

MČR v inline maratonu (Račice, 3.9.2011)

RYCHLE A STRUČNĚ  (fm) Závěrečný díl závodů v rámci Českomoravského poháru se konal dne 3.9.2011 v Račicích a jeho součástí byl i závod o mistra ČR v inline maratonu.

Na startu fitness desítky jsme měli celkem dvě želízka v ohni. Po delší závodní přestávce se vrátil Michal Nepovím a dojel si pro celkové 16. místo (00:16:21, 16. místo v kategorii M). Druhý náš zástupce, hostující Antonio Cristiani z italské Andrie, si zároveň i odbyl svojí závodní premiéru a tak celkové 94. místo (00:28:09, 60. místo v kategorii M) není až tak důležité jako spíš skutečnost, že Antonio závod dokončil i přes nepříjemnou bolest v kotníku. Vítězem závodu se stal Filip Svoboda (Iguana Žďár nad Sázavou, 00:16:18).

Mistrovský závod na 42,195km přilákal na start rekordní počet bruslařů z našeho klubu. V mužské kategorii se nejlépe umístil Martin Kuchař, který dojel na krásném 13. místě (01:10:45.64, 1. místo v kategorii SM4). Na celkovém 20. místě pak dojel David Novák (2. místo v kategorii SM3), těsně následovaný Františkem Míčkem na 21. místě (01:10:47.57, 2. místo v kategorii SM4) a Jaroslavem Zíkou na 22. místě (01:10:47.80, 3. místo v kategorii SM4), čímž jsme kompletně obsadili stupně vítězů v mužské kategorii nad 40 let. Hned pod stupni vítězů skončil Petr Bílek na celkovém 26. místě (01:10:49.27, 4. místo v kategorii SM4). Další naši závodníci pak dojeli až za první skupinou. Nejlépe si z nich Michal Nepovím, který dojel na 36. místě (01:16:10.63, 7. místo v kategorii SM4), těsně následovaný Pavlem Zajptem na 37. místě (01:16:31.49, 7. místo v kategorii SM3). Na celkovém 47. místě v kategorii mužů pak skončil Marek Miniberger (01:17:21.95, 10. místo v kategorii SM4). Rostislav Šticha a Petr Novák pak závod nedokončili. Celkovým vítězem maratonu a zároveň Mistrem ČR v inline maratonu se stal Ondřej Suchý (BZK Praha, 01:10:42.03), který zároveň obhájil svůj loňský titul.

V kategorii žen nám velkou radost udělala Eva Šodková svým celkovým 3. místem (01:15:03.41, 3. místo v kategorii SZ). Na 5. místě skončila Karolína Nováková (1:15:04.53, 2. místo v kategorii JZ), na 7. místě pak velké překvapení závodu Monika Tyrová (1:15:07.30, 5. místo v kategorii SZ). Na 13. místě dojela Daniela Veverová (01:26:37.47, 3. místo v kategorii SZ4). Kamila Nováková závod nedokončila. Vítězkou kategorie žen se stala Kateřina Novotná (KSB Benátky nad Jizerou, 01:15:03.12).