ISC Praha - Speed Skating Team

Českomoravský pohár : Praha - Stromovka (16.6.2012)

RYCHLE A STRUČNĚ  gb.gif (fm) Za úmorného letního vedra a přesto ve stínu Světového poháru v Ostravě proběhl v Praze ve Stromovce den ve znamení inline závodů pod hlavičkou Pražské inline maratony. Hlavní závody dne maraton a půlmaraton byly též zařazeny do závodů Českomoravského poháru a tak se dalo očekávat že i v tak těžké konkurenci jakou závod v Ostravě bezesporu byl se nakonec v Praze objeví nějaká ta bruslařská esa.

Tím největším byl bezpochyby Martin Kuchař z týmu Winjay ISC Praha, který celému dnu jednoznačně dominoval. V prvním závodě dne, maratonu, Martin Kuchař celkem snadno zvítězil v čase (01:15:43.0). Další člen Winjay ISC Praha týmu, Martin Jirsa, obsadil celkové 4. místo v čase (01:20:31.8). Úspech týmu na nejdelší trati pak korunovala Daniela Veverová časem (01:30:28.9) a celkovým 3. místem v kategorii žen.

Vítězkou kategorie žen se stala těšně Eva Praibišová (Inlinetalent Praha) v čase (01:29:35.7).

Po dopoledním maratonu pokračoval program odpoledním hlavním závodem dne, Open půlmaratonem. I na této poloviční trati neponechal Martin Kuchař nic náhodě a s přehledem zvítězil (1. místo v kategorii MCP) v čase (00:38:56.7). Martin Jirsa pak vylepšil své dopolední umístění a dojel na celkovém 3. místě (2. místo v kategorii MCP) v čase (00:40:58.0). Na celkovém 9. místě (5. místo v kategorii MCP) pak skončil Rostislav Šticha v čase (00:45:18.7). Daniela Veverová bohužel nenavázala na své bronzové umístění z maratonu a dojela na celkovém 4. místě v kategorii žen (2. místo v kategorii ZCP) v čase (00:50:35.3).

Vítězkou kategorie žen se opět stala Eva Praibišová (Inlinetalent Praha) v čase (00:46:21.8).

In tiresome summer heat but still in the shadow of the World Cup in Ostrava was held inline skate day "Prague inline marathons" in Prague park Stromovka. The main races marathon and half marathon were also included in the Bohemian-Moravian inline Cup and so one might expect that even in such tough competition as the race in Ostrava undoubtedly was, Prague could still eventually attract some big aces from the skating community.

The biggest one was without any doubt Martin Kuchar from Winjay ISC Praha who dominated the day. Martin Kuchar won quite easily the first day of the day - marathon - in time (01:15:43.0). The other member of Winjay ISC Praha team Martin Jirsa finished in 4th place in time (01:20:31.8). The big success on the long distance race was crowned by Daniela Veverova who finished in 3rd place in women category in time (01:30:28.9).

Eva Praibisova (Inlinetalent Praha) became a surprising winner of the women race whe she won in a tight finish in time (00:46:21.8).

The program continued in the afternoon by main race of the day Open Half marathon. This race was again dominated by Martin Kuchar (1st place in category MCP) who won in time (00:38:56.7). Martin Jirsa improved his overall ranking from the morning and finished in 3rd place (2nd place in category MCP) in time (00:40:58.0). Rostislav Sticha finished in 9th place (5th place in category MCP) in time (00:45:18.7). Daniela Veverova did not repeat her bronze position from the morning and finished in 4th place in women category (2nd place in category ZCP) in time (00:50:35.3).

The women half marathon race was again won by Eva Praibisova (Inlinetalent Praha) who won in time (00:46:21.8).