ISC Praha - Speed Skating Team

LifeInLine (15.5.2011, Praha)

RYCHLE A STRUČNĚ  V neděli proběhl další ze závodů seriálu LifeInLine, tentokrát v Praze, a nás může těšit že i tentokrát se zástupci našeho klubu neztratili. I přes neúčast našich sedmi statečných veteránů, kteří vyrazili dobývat Evropu jsme měli na startu několik želízek v ohni. I když víkendová předpověď počasí nebyla k bruslařům vlídná, během závodů nakonec nepršelo, což jistě všichni přítomní uvítali.

V závodě na 10km zvítězil Lukáš Benedik v čase (00:20:23.599), v ženách pak Daniela Fejtová (00:20:33.757). Nás může hlavně těšit výborný výkon Daniely Veverové, která časem (00:23:09.382) obsadila 65. místo, celkově však skončila 1. ve své kategorii Z4. Další náš zástupce Jakub Vít skončil v čase (00:28:19.099) na celkovém 111. místě, 21. ve své kategorii J17. Michal Nepovím jel závod jako přípravu na hlavní závod dne, půlmaraton, a tak čas nebyl ani tak důležitý jako skutečnost že svojí přítomností psychicky pomohl Daniele k jejímu úspěchu. Celkem se závodu zúčastnilo 133 bruslařů.

Hlavním závodem dne byl pak půlmaraton, jehož překvapivým vítězem se stak Vojtěch Pospíšilík v čase (00:38:35.933). Hlavní favorit závodu Ondra Suchý dojel až na, pro něho jistě nelichotivém, 4. místě. I zde se naši zástupci neztratili. Petr Bílek obsadil výborné 12. místo v čase (00:38:39.766), celkově 1. v kategorii M4. David Novák též zajel výborný závod a skončil časem (00:38:40.321) celkově 17., 3. ve své kategorii M3.

Vítězem kategorie žen se stala Kateřina Novotná (00:38:38.378) a i v této kategorii bylo o nás slyšet. O celkovém 3. místě se rozhodovalo až v samotném závěru a ve spurtu byla úspěšnější Tereza Klimešová (00:39:28.285), která těsně uhájila bronzovou pozici před Evou Šodkovou (00:39:28.460). Tereza si tím vybojovala i 3. místo v kartegorii J19.

A jak si vedli naši další zástupci v hlavním závodě? Michal Nepovím v čase (00:39:27.130) skončil na výborném 31. místě a Petr Novák si časem (00:39:30.237) vybojoval na 46. místo. Snad nás jen může mrzet že kvůli křečím nedokončila závod Karolína Nováková, protože i ona by zcela jistě promluvila do konečného pořadí v kategorii žen. Celkově se půlmaratonu zúčastnilo 122 závodníků.