ISC Praha - Speed Skating Team

17. Vattenfall City Nacht a 4. Flaeming Skate Days

Délka tratě je sice podobná jako na LIL Tour, ale berlínská Vattenfall City-Nacht desítka je přeci jen trochu jiná (tak jako ostatně všechny berlínské závody).  I tempo udávané čelem závodu je podstatně rychlejší. Vítěz Markus Pape si tuto pohodovou fitnes projížďku moc dlouho neužíval, neboť prosvištěl cílem již za 15:13  My jsme se s Petrem také rozhodně neflákali, ale náš čas 16:33 přesto stačil až na 54. a 55. místo. Z českých zástupců se nejlépe umístil Marek Krejčík na 14. místě časem 15:18 a Matěj Krupka byl 25. časem 15:22. V pelotonu měl početné zastoupení i známý polský tým Ambra Cekol a Jan Szymanski dojel těsně za medailovou pozicí tedy 4. časem 15:15.

Maraton v rámci 4. Flaeming-Skate Days patří také do série German Blade Chalenge, takže i zde je slušná konkurence. Po sobotním berlínském večírku se lépe vyspal a stačil rozhýbat staré kosti Petr, který mi odjel hned po startu. Připadal jsem si jako kdybych šlapal vodu. Ne a ne se rozjet. Ze zadu mne pořád někdo předjížděl, ale moje nohy vůbec nechtěly jet. Po čase jsem se sice rozhýbal, ale ty nejrychlejší vláčky a tím i naděje na rychlejší čas už byly fuč. Závod potom pro mne probíhal až do cíle celkem v pohodě. V každém z pěti okruhů jsem šel tak dvakrát do čela abych tempo trochu zrychlil a také abych mohl projet pár nebezpečnějších míst sám a ne zavřený v balíku. Výsledný čas nakonec nebyl tak špatný jak jsem se na začátku bál a 1:18:05 je dokonce zatím můj nejrychlejší maraton. Petr mi dal nakonec přes 4 minuty a časem 1:13:49 opět potvrdil stabilní výbornou formu. Z českých zástupců dopadl nejlépe 25. Matěj Krupka za 1:10:12 a 27. Marek Krejčík za 1:10:13